19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
SİİRT (AA) - Siirt Valiliği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla yamaç paraşütü yarışması düzenledi.Valilik koordinasyonunda...

SİİRT (AA) - Siirt Valiliği, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik  Spor Bayramı dolayısıyla yamaç paraşütü yarışması düzenledi.

Valilik koordinasyonunda İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Botan Tepesi'nde gerçekleştirilen yarışmaya, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın,  İl Sağlık Müdürü Serkan Aslan diğer yetkililer, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Vali Yardımcısı Taşkın, yarışma öncesi yaptığı açıklamada, kentin tanıtılmasında yamaç paraşütünün önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Taşkın, "Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğumuz yamaç paraşütü yarışması için eşsiz doğa güzelliğine sahip Botan Tepesi'ne geldik. Siirt'imizin eşsiz doğal güzelliklerini yamaç paraşütü etkinlikleriyle hem ilimizde hem de  ülkemizde daha iyi tanıtılması amacıyla önümüzdeki dönemlerde daha büyük organizasyonlar düzenleyeceğiz" dedi.

Yamaç Paraşütü Yarışması Koordinatörü ve paraşüt pilotu Dr. Taşkın Tuna Özkılıç da yarışmaya gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti getirdi.

Özkılıç, söz konusu yarışmanın, Siirt'te  yamaç paraşütünün tanınmasına katkı sağlayan eski  savcı  Dur Ali Karaca adına gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından 12 pilotun mücadele ettiği yarışmada, Veysi Bayat birinci, Burçak Usanmaz ikinci ve Semih Demir üçüncü oldu.

Yamaç paraşütü gösterisi ile devam eden yarışma, dereceye girenlere ödül verilmesiyle sona erdi.