19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı
- Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı" dolayısıla mesaj yayımladı.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, "19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı" dolayısıla mesaj yayımladı.

Vali Tutulmaz, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve yüce milletin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 96. yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini ve onurunu yaşadıklarını belirtti.

Tutulmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir. Sevgili gençler; Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olan ve Türkiye'nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi sizlersiniz. Atalarımızın, şehitlerimizin, gazilerimizin ve yetişmenize katkı sağlayan herkesin güvenine layık olacağınıza inancım tamdır. Bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk , olmak üzere, İstiklal savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum."