2. Siirt Kitap Fuarı

2. Siirt Kitap Fuarı
2. Siirt Kitap Fuarı
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, tüm vatandaşları 2.Siirt Kitap Fuarı'na davet etti.Tutulmaz, yaptığı açıklamada, 31 Mart-5 Nisan 2015...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, tüm vatandaşları 2.Siirt Kitap Fuarı'na davet etti.

Tutulmaz, yaptığı açıklamada, 31 Mart-5 Nisan 2015 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açacak 2. Siirt Kitap Fuarı hazırlık çalışmalarının devam ettiğini belirterek, fuara, 16 yazar ve 80 yayınevinin katılacağını belirtti.

Fuarın geçmişten geleceğe bir köprü oluşturacağını ifade eden Tutulmaz, şunları kaydetti:

"Geçen yıl 'Bir Kitaptır Siirt, Üç Dilde Yazılan' sloganıyla başladığımız kitap fuarı, bu yıl 'Geleceği Kitapla Kurmak' sloganıyla ikinci kez yayıncılara, yazarlara ve siz değerli kitapseverlere kapılarını açıyor. Amacımız herkesi okumaya teşvik etmek, okumayı sevdirmek, geleceğimizi kitapla kurma bilincini oluşturmaktır. Pek çok değerli yazarın söyleşiler ve imza günleri düzenleyeceği fuarımız geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz okuma ve eğitim projelerinin hem bir meyvesi, hem de bir adım ötesidir. Gayemiz, bu fuarın Siirt'in kültürel hayatının vazgeçilmez bir etkinliği haline gelmesi ve her yıl daha da büyüyerek gelenekselleşmesidir.

 


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  yazar

  ,

  eğitim

  ,

  2015