28 Şubat'ın yıl dönümü

28 Şubat'ın yıl dönümü
28 Şubat'ın yıl dönümü
-

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili aday adayı Ömer Aslan, 28 Şubat müdahalesine ilişkin, "Bir takım gruplar bu süreçten nemalanmaya çalışmış, bugünlerde ortaya çıkan paralel çeteler hadiseyi 'hayırlı olsun' manşeti ile kucaklamışlardır" dedi.

AA Siirt bürosuna yaptığı ziyarette konuşan Aslan, 28 Şubat'ta inananların ve tüm farklı unsurların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşamalarına imkan sağlayan dönemin hükümetine karşı karanlık odakların saldırı gerçekleştirdiğini belirterek, "Milletimizin maddi ve manevi terakkisine darbe vurmuştur" ifadesini kullandı.

"Toplumun her kesiminden insanlarımız türlü iftira ve hakaretlerle çeşitli hukuksuzluklara maruz bırakılmışlardır. Bir takım gruplar bu süreçten nemalanmaya çalışmış, bugünlerde ortaya çıkan paralel çeteler hadiseyi 'hayırlı olsun' manşeti ile kucaklamışlardır" diyen Aslan, şunları kaydetti:

"Takip ve fişleme faaliyetlerinin yoğunluk kazandığı 28 Şubat'ın bir benzeri bugün paralel çetelerce telefon dinlemeleri ile gündeme gelmektedir. 28 Şubat kararlarının uygulamalarında görüldüğü gibi milletimizle ilgisi olmayan, gizli mahfillerle iş tutanlar tarafından anayasal kurumlarımız kullanılarak, yasalar ihlal edilerek utanç soruşturmaları ve tahrifat içeren habercilik faaliyetleri gibi, yıpratma-çökertme algısıyla uğursuz işlere kalkışılmaktadır."