3. Siirt Kitap Fuarı sona erdi

3. Siirt Kitap Fuarı sona erdi
3. Siirt Kitap Fuarı sona erdi
- Siirt'te, "Her Kitap Yeni Bir Dünya" sloganıyla düzenlenen 3. Siirt Kitap Fuarı sona erdi

SİİRT (AA) - Siirt Valiliği ev sahipliğinde, "Her Kitap Yeni Bir Dünya" sloganıyla düzenlenen 3. Siirt Kitap Fuarı sona erdi.

Siirtliler'in yoğun ilgi gösterdiği ve bugün sona eren fuarda, yazarlar tarafından söyleşi, imza günü ve çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendi.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, fuarı ziyaret ederek, yazar ve ziyaretçilerle görüştü.

Vali Tutulmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sayılı fuarlarından birini gerçekleştirdiklerini, fuarın sadece Siirt'in değil, bölgenin de kitap fuarı olma kimliği taşıdığını belirtti.

Kültür ve medeniyet şehri Siirt'te yakışır, dolu dolu bir fuar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Tutulmaz, fuar ile birlikte kentte kitap okuma kültürünün kazandırıldığını, hem de Siirt ilinin kültür-sanat ve edebiyat ile tanıtıldığını söyledi.

Siirt Kitap fuarının kurumsallaştığını ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini ifade eden Siirt Valisi Tutulmaz, "Fuara gerçek anlamda sahiplenen başta tüm değerli Siirtliler'e, fuara katılan yazarlara, akademisyenlere, yayın evlerine, kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine, basın mensuplarına, fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Tutulmaz, yazar, yayınevi ve okurlarla bir sonraki fuarda buluşma temennisinde bulundu.

25 yazar ile 50 yayınevinin katıldığı fuarı, 6 günde 30 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.