8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Afif Demirkiran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili Türkiye -AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Afif Demirkiran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Demirkıran, mesajında, toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası, fedakarlığın ve duyarlılığın, hoşgörünün sembolü olan kadınlar, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun temel taşı olduğunu söyledi.

Kadınların tarih boyunca yaşamın her alanında gösterdikleri başarılarıyla medeniyetimizin inşasına en az erkekler kadar emek sahibi olduklarını belirten Demirkıran, şunları kaydetti:

 "Kadınlarımızın günümüzde sosyal, siyasal ve ekonomik alanda  daha iyi temsil edilmesi, bireysel hak ve özgürlükler konusunda bilinçlendirilmesi, hepimizin görevi olmalıdır. Özgürlüklerin yaygınlaşmasını istiyorsak, öncelikle zihinlerin ve  düşüncelerin özgürleşmesini savunmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günler diliyorum."