8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
SİİRT (AA) - Siirt'te AK Parti Kadın Kolları üyelerince kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla siyah elbiseli sesizlik eylemi yapıldı.Siirt...

SİİRT (AA) - Siirt'te AK Parti Kadın Kolları üyelerince kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla siyah elbiseli sesizlik eylemi yapıldı.

Siirt Üniversitesi'nde bir araya gelen AK Parti Kadın Kolları üyeleri, Güres Caddesi üzerinde bulunan Sancaklar İlkokulu önüne kadar kadınlara karanfil dağıttı.

Burada toplanan üyeler, kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla beraberlerinde getirdikleri siyah abiyeleri giyerek, 10 dakikalık sesiz eylem yaptı.

Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz, yaptığı açıklamada, amaçlarının başka Özgecanların öldürülmemesi, kadına şiddetin önlenmesi ve Ortadoğu coğrafyasında devam eden ölümlerin durması olduğunu söyledi.

Temiz şunları ifade etti:

" Türkiye 'de yaşanan kadın cinayetleri bizleri derinden üzmüştür. Özgecan'ın ölümü tüm toplumu terinden sarsmıştır. Bizde bir daha başka Özgecanların ölmemesi, kadınların şiddet görmemesi için sesiz kalıyoruz ve siyahları giyerek farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Ortadoğu'da Müslüman coğrafyasında akan kanın durması ve anaların gözyaşların durması içinde dua ediyoruz."