Açık liselere kaydı yapılan öğrencilere ek yerleştirme hakkı

Açık liselere kaydı yapılan öğrencilere ek yerleştirme hakkı
Açık liselere kaydı yapılan öğrencilere ek yerleştirme hakkı
SİİRT (AA) - Siirt'te açık liselere yerleşen ancak örgün eğitim kurumlarında okumak isteyen öğrenciler için ek yerleştirme hakkı tanındığı...

SİİRT (AA) - Siirt'te açık liselere yerleşen ancak örgün eğitim kurumlarında okumak isteyen öğrenciler için ek yerleştirme hakkı tanındığı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fethi Suay, Milli Eğitim Bakanlığı 'nın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sonucunda açık liselere yerleştirilen ancak örgün ortaöğretim kurumlarında okumak isteyen öğrencilere ek yerleştirme hakkı verdiğini söyledi.

Ek yerleştirme için öğrencilerin 20 Ekim 2015 tarihine kadar başvuruda bulunabileceğini ifade eden Suay, şunları kaydetti:

"Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için gerçekleştirilen nakil ve kabuller sonucu boş kalan kontenjanlar ilan edildi. Bu kapsamdaki öğrenciler, herhangi bir ortaöğretim kurumuna giderek başvurusunu yapabilecek. Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrencilerimizin mağdur olmamaları için bu süreyi kaçırmamaları gerekiyor."

Suay, öğrenci ve velilerin konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden detaylı bilgi alabileceğini sözlerine ekledi.