Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası

Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası
Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası
SİİRT (AA) - Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, acil tıp teknikeri ve teknisyenlerinin insan hayatıyla ilgili acil müdahalelerde zamanla...

SİİRT (AA) - Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, acil tıp teknikeri ve teknisyenlerinin insan hayatıyla ilgili acil müdahalelerde zamanla yarıştığını bildirdi.

Eviz, yaptığı açıklamada, 22-28 Mart arasında kutlanan Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası'nın, sağlık hizmetlerinin önemli kısmını yürüten sağlık çalışanları için ayrı önem arz ettiğini belirtti.

Acil tıp teknikerleri ve teknisyenlerinin, görevlerini pek çok zorluk içinde ve fedakarca yerine getirdiğini ifade eden Eviz, "Bu arkadaşlarımız görevlerini fedakarca yerine getirmesine rağmen hak ettiği ilgiyi göremiyorlar. Bütün bunların yanı sıra, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde, bakanlığın taşeron eliyle hizmet alımına gidecek olması, bu sorunlara yenisini ekleyecektir. Sağlık gibi hayati bir konunun bu temel ilkeden uzak görülerek taşeron üzerinden hizmet alımına gidilmesi, emek sömürüsünü teşvik etmektedir" dedi.

Eviz, aynı ambulansta aynı okul mezunu iki çalışandan birinin taşeron, diğerinin kadrolu olmasının barışını olumsuz yönde etkileyeceğini savunarak, bozulan iş barışının sağlık hizmetlerinde kalitenin düşmesine veya hasta çalışan ilişkisinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  taşeron

  ,

  Okul

  ,

  ,

  hizmet

  ,

  Uzak