Ahilik Haftası

Ahilik Haftası
Ahilik Haftası
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 28. Ahilik Haftası dolayısıyla kutlama mesajı  yayınladı.?Vali Tutulmaz, mesajında, ahiliği ticari...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 28. Ahilik Haftası dolayısıyla kutlama mesajı  yayınladı.?

Vali Tutulmaz, mesajında, ahiliği ticari yaşamda, üretim ve hizmette standardı ve kaliteyi hedefleyen, aynı zamanda yardımlaşma felsefesiyle de üretimde artışa ve çeşitliliğe olanak sağlayan ticaret ahlakı olduğunu belirtti.

Ahiliğin, vicdanını kendi üzerine gözcü koyan, helalinden kazanan, yerine ve yeterince harcayan, ölçü ile tartı ehli olan ve yararlı şeyler ürettiğini kaydeden Vali Tutulmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Güzel ahlakı, sevgi ve saygıyı, yoksula sahip çıkmayı, akli selimi, herkesin kendi sanatı ile yükselmesini, başkasının hakkına saygı göstermeyi din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese eşit davranmayı öğütleyen, Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran-ı Veli'nin düşünceleri ile ahilik geleneği yüzyıllardır geçerliliğini korumakta, günümüzün ihtiyacı olan doğruları gözler önüne sermektedir. Ahilik bir meslek teşkilatı olmanın yanında, geçmişte yaşanmış, bugün yaşanan, yaşanması gereken ve gelecekte de yaşanacak gerçek bir yaşam disiplinidir. Bu düşüncelerle esnaf ve sanatkarlarımıza bereketli ve helal kazançlar nasip olunması dileğiyle 28. Ahilik Haftası'nı kutluyorum."


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Yaşam

  ,

  esnaf

  ,

  ırk