Aile hekimliklerine cumartesi nöbeti getirilmesi

Aile hekimliklerine cumartesi nöbeti getirilmesi
Aile hekimliklerine cumartesi nöbeti getirilmesi
- Siirt'te bir araya gelen sağlık çalışanları, aile hekimliklerine cumartesi nöbetinin getirilmesini düzenledikleri basın açıklamasıyla protesto etti

SİİRT (AA) - Siirt'te bir araya gelen sağlık çalışanları, aile hekimliklerine cumartesi nöbetinin getirilmesini düzenledikleri basın açıklamasıyla protesto etti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Tabipler Odası ve Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası'nında aralarında bulunduğu bazı sendika ve dernek üyelerinden oluşan bir grup, aile hekimliklerine getirilen cumartesi nöbetine tepki göstermek için Halk Sağlı Merkezi önünde bir araya geldi.

Üyeler adına basın açıklamasını yapan SES Siirt Şube Sekreteri Mehmet Emin  Güneş , aile hekimliği yönetmeliğinin sürekli değiştirilerek anlaşılmaz hale getirildiğini ileri sürerek, sağlık çalışanlarına fazla çalışma saatlerinin dayatıldığını savundu.

Yetkililerden sorunları çözecek açıklama beklediklerini dile getiren Güneş, "Sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran ve köleleştiren uygulamalara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz." dedi.

Güneş aile hekimliği uygulamalarının kaldırılmasını istediklerini ifade etti.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.