Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
-"Köye Dönüş Projesi kapsamında 1980 ve 1990 yıllarda neredeyse tamamen boşaltılmış birçok köye ciddi dönüş yapıldı"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Köye Dönüş Projesi kapsamında 1980 ve 1990 yıllarda neredeyse tamamen boşaltılmış birçok köye ciddi dönüş yapıldı" dedi.

Beraberinde AK Parti Siirt milletvekili adayı Ali İlbaş ile Pervari ilçesine bağlı Okçular Köyünü ziyaret eden Aktay, köylülere sohbet etti.

 Aktay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, en ücra köylere kadar rahatlıkla gezdiklerini ve seçim çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Parti olarak köylerle irtibatlı halde oldukları için bugüne kadar hiçbir köyde eleştiri almadıklarını aktaran Aktay, "Çünkü hükümet olarak köylerimize önemli hizmetleri getirdik. Talep edilen hizmetler zaten başlamış olan hizmetlerin ya devamı ya da iyileştirilmesi şeklindedir. Köydeki vatandaşlarımızın şehirle entegrasyonu yüksek oranda gerçeklemiş durumdadır. Yani artık köylüler artık eskisi gibi değil" diye konuştu.

Köylerin en çok ihtiyaç duyduğu su, yol ve alt yapı çalışmalarının KÖYDES Projesi kapsamında gerçekleştirildiğini dile getiren Aktay, bu sayede köylerdeki sıkıntıların azaldığını vurguladı.

- "Şehirdeki konforu köylerinde istiyorlar"

Köye dönüşlerde önemli gelişme olduğuna işaret eden Aktay, şöyle devam etti:

"Köye Dönüş Projesi kapsamında 1980 ve 1990 yıllarda neredeyse tamamen boşaltılmış birçok köye ciddi dönüş yapıldı. Neredeyse köylerimiz eski doluluk oranına ulaşmış durumdadır. Burada köye dönüş hemen hemen neredeyse tamamlanmış. Üstelik artık köye dönen insanların şehirle olan irtibatı dolayısıyla neredeyse şehirdeki konforu köylerinde istiyorlar. Köydeki vatandaşlarımız bunlara layıktır. Vatandaşlarımızın layık olduğu hizmetleri yerine getirmeye talibiz."

Aktay, hiç kimseye yapamayacakları şeylerin sözünü vermediklerini, kendilerinden bir şey talep edildiğinde çok temkinli davrandıklarını kaydederek, "Allah'ın izniyle 7 Haziran'da iktidarda yine AK Parti olacak. Biz imkanlarımız ölçüsünde ne varsa onu vermeyi taahhüt ediyoruz. Daha fazlasını taahhüt edemeyiz" dedi.

- "Hastalarımız helikopterle en yakın hastaneye yetiştiriliyor"

Köy muhtarı Naim Alparslan ise köylerine bugüne kadar AK Parti dışından hiçbir partinin milletvekili adayının gelmediğini, bu nedenle Aktay'ın ziyaretinden mutlu olduklarını söyledi.

Eskiden gece olunca silah sesleri eksilmeyen köylerinde artık Çözüm Süreci sayesinde huzurun geldiğini anlatan Alparslan, "Köyümüz Herekol Dağı eteğinde bulunduğu için eskiden çok tehlikeliydi. Allah'a çok şükür Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti sayesinde bölgemize huzur geldi. Onların sayesinde artık yaylalarımıza rahatlıkla gidip gelebiliyoruz. Biz de Çözüm Süreci'nin tamamlanmasından yanayız. Eskiden günlerce hastalarımızı hastaneye yetiştiremezken bugün bir telefonla hastalarımız helikopterle en yakın hastaneye yetiştiriliyor" diye konuştu.