AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
- "Şimdiye kadar birbirlerine ağza alınmayacak ithamları yapan grupların, AK Parti karşısında ne kadar ilginç bir ittifak oluşturduklarını ibretle seyrediyoruz"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, şimdiye kadar birbirlerine ağza alınmayacak ithamları yapan grupların,  AK Parti karşısında ne kadar ilginç bir ittifak oluşturduklarını ibretle seyrettiklerini söyledi.  

Aktay, TÜRGEV Kız Yurdu Konferans Salonu'nda bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti'ye karşı oluşan şer ittifakının ahlaki hiçbir değer taşımadığını uygulamalarıyla karşı karşıya kaldıkça daha iyi anladıklarını söyledi.

Bu şer ittifakının her türlü kumpası hazırladığını dile getiren Aktay, şöyle konuştu:

"Şimdiye kadar birbirlerine ağza alınmayacak ithamları yapan grupların, AK Parti karşısında ne kadar ilginç bir ittifak oluşturduklarını ibretle seyrediyoruz. Perde önünde birbirine ağza alınmayacak laflar eden kimselerin perde gerisinde nasıl sarmaş dolaş olduklarını, nasıl birlikte tuttuklarını görüyoruz. İbretle seyrediyoruz ama biz de boş durmuyoruz. Biz de bu ibretlik ittifak karşısında, nasıl bir mevziiyi savunmak zorunda olduğumuzu bütün iliklerimize kadar hissediyoruz."

Aktay, bu süreçte birçok kurumun çıkar amaçlı ele geçirilmeye çalışıldığını bildirerek, bir takım naylon sivil toplum kurumu görüntüsü altındaki ihanet yapılarının ülkenin en ücra köşelerine kadar sızdığının görüldüğünü kaydetti.

- "AK Parti bu memlekete iyilikten başka bir şey yapmadı"

Hükümetin sorumluluk üstlenerek başlattığı Çözüm Süreci'nin de bu ihanet ittifakı tarafından sabote edildiğini dile getiren Aktay, anaların ağlamaması ve 30 yıldır ülkede dökülen kanın durması için çabaladıklarını kaydetti.

Aktay, bu ülkede konuşarak halledilmeyecek hiçbir meselenin bulunmadığını vurgulayarak,  "AK Parti bu memlekete iyilikten başka bir şey yapmadı. Gelin görün ki Paralel Devlet Yapılanması dahil bu ittifakın içerisindeki herkes akan kanın durmasından ve milletin kucaklaşmasından rahatsız oldu" ifadesini kullandı.