AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
- "Gelecek inşa etme konusunda bir irade ortaya koymamız gerekiyorsa ancak çocukları ve gençleri kitap okumalarını sağlayarak geleceğe daha sağlıklı hazırlayabiliriz. Biz, çocuklar için bir dünya diyoruz" -"Bugün kütüphanede kitap okuyan çocukların yaşındaki çocuklara kütüphane yaktırıldı"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Gelecek inşa etme konusunda bir irade ortaya koymamız gerekiyorsa ancak çocukları ve gençleri  kitap okumalarını sağlayarak geleceğe daha sağlıklı hazırlayabiliriz. Biz, çocuklar için bir dünya diyoruz" dedi.

Şirvan ilçesindeki  Atatürk İlkokulunda kurulan Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane) törenle açıldı. 

Törende konuşan Aktay, ilçe kütüphanelerinin Z-Kütüphane'ye dönüştürülmesinin Türkiye'de eğitim kalitesini en iyi şekilde gösterdiğini söyledi.

Kitap okuma alışkanlığın artırılması amacıyla yürütülen projenin çocuklara rahat ortamda ders çalışma ve kitap okuma imkanı sağladığına işaret eden Aktay, "Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye'nin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde 7 okulumuzda bu kütüphanelerden oluşturuldu" diye konuştu.

- "Biz çocuklar için bir dünya diyoruz "

Siirt'te DAEŞ bahanesiyle 6-7 Ekim'de yaşanan olaylara değinen Aktay, kentte bu olaylarda İl Halk Kütüphanesinin yakıldığını hatırlattı.

"Bugün kütüphanede kitap okuyan çocukların yaşındaki çocuklara kütüphane yaktırıldı" diyen Aktay, şunları kaydetti:

"Gelecek inşa etme konusunda bir irade ortaya koymamız gerekiyorsa ancak çocukları ve gençleri kitap okumalarını sağlayarak geleceğe daha sağlıklı hazırlayabiliriz. Biz, çocuklar için bir dünya diyoruz. Çünkü geleceğin dünyasında bu çocuklar yaşayacak ve dünyayı bu çocuklar yönetecek. Kitapta güzel bir dünyadır. Ancak bugün kütüphanede kitap okuyan çocukların yaşındaki çocuklara kütüphane yaktırıldı."

Milli Eğitim Bakanlığının bu projesini canı gönülden desteklediklerini vurgulayan Aktay, Siirt'te kütüphane sayısının artırılmasını istedi.

Aktay, "Bu kapsamda 10'u aşkın kütüphane talebinde bulunacağız. Çünkü kitaba doyum olmaz"  ifadelerini kullandı.

Kütüphanede kitap okuyan öğrencilerle sohbet eden Aktay, imzaladığı kitaplarını öğretmenlere hediye etti.

Törene, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ercan Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay da katıldı.