AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay:
- "MHP, CHP, HDP, PKK ve YPG hepsi bir araya gelmiş, paralel yapıyı kurtarmaya çalışıyorlar"

SİİRT (AA) - AK Parti genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, " MHP , CHP , HDP, PKK ve YPG hepsi bir araya gelmiş, paralel yapıyı kurtarmaya çalışıyorlar" dedi.

Aktay, Suriye muhalefetinin oluşturduğu geçici hükümetin Başbakanı Ahmed Tumeh ile AK Parti Siirt İl Başkanlığı'nca TÜRGEV'e ait Emine Erdoğan Kız Yurdu Toplantı Salonu'nda sandık görevlilerine verilen eğitim toplantısına katıldı.

Eğitimin ardından konuşan Tumeh, kendi ülkelerinde bugüne kadar demokratik seçim olmadığı için ilk defa seçim heyecanını gördüğünü söyledi.

AK Parti'nin Ortadoğu'daki Müslümanların ve dünya mazlumların sesi olduğunu belirten Tumeh, Türkiye halkının bunun kıymetini bilmesi gerektiğini kaydetti.

Aktay da Türkiye'nin dünya mazlumlarının ve Müslümanların sığınağı haline geldiğini herkesin gördüğünü ifade etti. 

Normal şartlarda bir araya gelmesi mümkün olamayan CHP, MHP, HDP ve Paralel Devlet Yapılanmasının, emir almış gibi AK Parti'ye karşı birleştiklerine dikkati çeken Aktay, şöyle devam etti:

"Demek ki şimdiye kadarki düşmanlıkları da numaraymış. Onları bir şekilde birbirlerini bağlayan bir bağ varmış ve işte o bağa dikkat edelim. O bağ ile bizim kendi aramızdaki bağa bir bakalım ve bu bağın farkı üzerine düşünelim. Onlar hangi güçle, kimin emri ve kumandası ile bir araya geliyorlar? Biz elbette ki bu ülkenin menfaati ve milletin 'İlayi Kelimetullah' davası uğruna birbirine kenetlenmesi için elbette elimizden geleni yapmak durumundayız." 

Türkiye için ellerinden geleni yapmanın boyunlarının borcu olduğunu anlatan Aktay, AK Parti'lileri bir birine bağlayan bağın günübirlik olmadığını dile getirdi.

Aktay, HDP'nin adaylarını Pensilvanya'dan gelen emirle belirlediğini belirterek, şöyle konuştu:

"Kendi adaylarının bir kısmı doğrudan doğruya Pensilvanya'dan gelen listedir. Şimdi o güçler ve birbirlerini düşman olarak gören, birbirlerini bütün güçleri ile tahrik eden o güçler bugün sanki hiçbir şey olmamış gibi tekrar birleşmiş durumdalar. Bütün amaçları AK Parti'yi yeniltebilir miyiz, Recep Tayyip Erdoğan 'ı, 13 yıldır yönettiği ve bağımsız hale getirdiği, kendi ayakları üzerinde durabilir hale getirdiği Türkiye'nin başından uzaklaştırabilir miyiz derdindeler. İşte bütün hedefleri bu. Düne kadar Paralel Devlet Yapılanmasına "F" tipi yapılanmalar diyerek aşağılayan ve muhalefet eden bütün güçler hepsi el birliği yapmış, Fetullah Gülen'i kurtarma operasyonu yapıyorlar. MHP, CHP, HDP, PKK ve YPG hepsi bir araya gelmiş, paralel yapıyı kurtarmaya çalışıyorlar. Ama kurtaramayacaksınız."

Aktay, vatana ihanet edenlerin hesap vermekten kurtulamayacaklarını da sözlerine ekledi.