AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, Siirt'te:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, Siirt'te:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, Siirt'te:
-"Hakkari Havaalanı inşaatını yapan iş makinelerini örgüt yakıyor. Vatandaşına birinci derecede hizmeti götürmekle yükümlü HDP çıkıp 'bunu yapmayın' bile diyemiyor"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Hakkari Havaalanı inşaatını yapan makinelerini örgüt yakıyor. Vatandaşına birinci derecede hizmeti götürmekle yükümlü HDP çıkıp 'bunu yapmayın' bile diyemiyor" dedi.

Aktay, Siirt Devlet Hastanesinde tedavi gören Hikmetullah Solmaz'a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Daha sonra başhekim Muzaffer Aslan'ı ziyaret eden Aktay, burada yaptığı açıklamada, bölgenin en önemli sorunlarından birisinin sağlık çalışanlarının kalıcı olmaması olduğunu belirterek, personelin uzun süreli bölgede görev yapması için özendirici uygulamaların geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Sağlık alanındaki sıkıntıların da zaman içerisinde aşılacağını ifade eden Aktay, şunları kaydetti:

"Dışarıdan burası halen güvenlik sorunu olan bir yer olarak görüldüğü sürece buraya bakış değişmiyor. Bu da örgütün, HDP'nin, Kürtçü ve milliyetçi siyaset yapanların bu vatandaşa katkılarıdır. Örgütün bölgede bıraktığı olumsuz havanın etkisi hala tam olarak kalkmadı. Örgütün yaydığı bu hava yüzünden burada birinci sınıf hizmet kalitesini halen geliştiremiyoruz. Devlet olarak, hükümet olarak elimizden geleni yapıyoruz. Tıkandığımız yer, örgütün karşımıza çıkardığı duvardır. Hakkari Havaalanı inşaatını yapan iş makinelerini örgüt yakıyor. Vatandaşına birinci derecede hizmeti götürmekle yükümlü HDP çıkıp 'bunu yapmayın' bile diyemiyor."?

Aktay, daha sonra Siirt Kitap Fuarı'nda düzenlenen söyleşiye katıldı.