AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay'ın seçim minibüsüne saldırı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay'ın seçim minibüsüne saldırı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay'ın seçim minibüsüne saldırı
SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili adayı Yasin Aktay'ın seçim minibüsüne Siirt'te bir grup ikinci kez taşla...

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili adayı Yasin Aktay'ın seçim minibüsüne Siirt'te bir grup ikinci kez taşla saldırdı.

Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle'nde bulunan Cengiz Topel Caddesi üzerinde seyreden minibüse, bir gruptaki bazı kişiler taş attı.

Saldırıda, minibüsün camları ve kaportada hasar oluştu. Otoparka çekilen otomobilin sürücüsü karakola giderek taş atanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Minibüste incelemelerde bulunan polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birkaç gündür seçim araçlarına yönelik yapılan saldırılar sonucunda otobüsün camında ve kaportasında hasar meydana geldiğini söyledi.

Sürekli demokratik ortamda seçimi yaşama konusuna vurgu yaptıklarını belirten Çalapkulu, şunları kaydetti:

" Bugün yine atılan taşlardan dolayı aracın camında ve kaportasında hasar oluştu. Burada hedef alınan sadece AK Parti'dir. Demokratik ortamda seçimi kazanamayacaklarını hisseden kişiler bu saldırıyı yapmaları için yönlendiriyor. Biz bunu yapanlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Bu taşlamalar kesinlikle bizi yolumuzdan geri çeviremeyecek. Aksine daha fazla çalışacağız. Yalnız bu yönlendirmeyi yapan her kimse bunların peşini bırakmayacağız ve her türlü yasal hakkımızı koruyacağız."