AK Parti İl Başkanı Çalapkulu'dan "28 Şubat" açıklaması

AK Parti İl Başkanı Çalapkulu'dan "28 Şubat" açıklaması
AK Parti İl Başkanı Çalapkulu'dan "28 Şubat" açıklaması
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Bu örümcek kafalı zihniyet, 12 Eylül'de de, 28 Şubat'ta da hep aynı tavır içerisinde...

SİİRT (AA) - AK Parti  Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Bu örümcek kafalı zihniyet, 12 Eylül'de de, 28 Şubat'ta da hep aynı tavır içerisinde oldular"

Çalapkulu, 28 Şubat'ın yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 28 Şubat'ın vatandaşa, memurlara, dünyasına, öğrencilere ve inanan insanlara eziyet çektirdiğini ve hiç bir zaman bunun unutulmayacağını belirtti.

28 Şubat müdahalesinin özellikle ekonomiye darbe vurduğunu ve 2001 krizinin oluşumuna zemin hazırladığını ifade eden Çalapkulu, müdahalenin, Türkiye 'nin kazanımlarını heba eden bir girişim olarak hafızalardan silinmeyeceğini dile getirdi.

Çalapkulu, şunları kaydetti:

"Bu örümcek kafalı zihniyet 12 Eylül'de de, 28 Şubat'ta da hep aynı tavır içerisinde oldular. Her bir müdahalede milletin elinden yetkisini alıp Türkiye'nin yönetimine el koydular. Yönetime el koyanlar, iktidarlarını başka çevrelerle paylaştılar."