AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu:

AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu:
AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu:
- AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu, "Kesinlikle oy pusulasına 'evet' mührü haricinde bir işaretleme yapılması halinde o oyun iptali manasına gelir"

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Kesinlikle oy pusulasına 'evet' mührü haricinde bir işaretleme yapılması halinde o oyun iptali manasına gelir" dedi.

Çalapkulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda partilerine oy verecek olan seçmenlerin kullanacağı oyların geçersiz sayılması için bazı sosyal medya hesapları üzerinden çeşitli yönlendirme girişimlerinin olduğunu söyledi.

AK Parti'ye verilecek oyların iptal edilmesi için sosyal medyadaki paylaşımların partileriyle ilişkilendirilmek istendiğine dikkati çeken Çalapkulu, "Özellikle AK Parti'ye oy verdikten sonra seçmenimizin, bazı partilerin amblemlerinin üzerine çarpı işaretinin konulması noktasında yönlendirilerek oyların iptal edilmesi düşünülüyor. Bu şark kurnazlığı geçen seçimde de denendi. Çok şükür seçmenlerimiz bu tür oyunlara gelmedi. Bu tür hesaplara fırsat vermeyelim, bu tür hesapları şikayet edelim, kale almayalım" dedi.

Bütünlüğü bozacak şekilde yırtılmış veya koparılmış, üzerinde "evet" ya da "tercih" mührü dışında veya bu mühürler yerine herhangi bir işaretlemenin yapıldığı oy pusulalarının geçersiz sayılacağı uyarısında bulunan Çalapkulu, şunları kaydetti:

"Kesinlikle ve kesinlikle seçmen tercihinin doğru bir şekilde yansıtılmamasını isteyen hesaplar bunlar. Bu maalesef partimizin adı kullanılarak da yapılıyor. Seçmenlerimizi bu konuda uyarmış olalım. Bilinçli bir seçmen tabanımız var elhamdülillah, yalnız her halükarda ulaşamadığımız insanlarımız olabilir. Onları da bu şekilde bilinçlendirmiş oluyoruz. Kesinlikle oy pusulasına 'evet' mührü haricinde bir işaretleme yapılması halinde o oyun iptali manasına gelir."

Çalapkulu, herhangi bir olumsuzluk durumunda vatandaşların kendilerine ulaşması gerektiğini sözlerine ekledi.