AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu mazbatasını aldı

AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu mazbatasını aldı
AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu mazbatasını aldı
- AK Parti Siirt 5. Olağan Kongresi'nde il başkanlığına seçilen Fuat Özgür Çalapkulu mazbatasını aldı.

SİİRT (AA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'ın katılımıyla gerçekleştirilen Siirt 5. Olağan Kongresi'nde il başkanlığına seçilen Fuat Özgür Çalapkulu mazbatasını aldı.

AK Parti Siirt İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleriyle İl Seçim Kurulu Başkanlığı'na giden Çalapkulu, İl Seçim Kurulu Başkanı Alican Çeliktuğ'dan mazbatasını aldı.

Çalapkulu, mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, kongrede kendisine destek veren tüm partililere teşekkür ederek, daha iyi hizmet için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Hedeflerinin 2015 seçimlerinde anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşmak olduğunu vurgulayan Çalapkulu, "'İkinci önemli hedefimiz ise Siirt ile ilgilidir. AK belediyecilikle yönetilen şehirlerdeki başarıların İstanbul 'da, Konya'da, Kayseri'de, Gaziantep'te ve diğer illerimizde estirdiği güzellikleri Siirt'imize taşımak istiyoruz. İşte ikinci önemli hedefimiz Siirt'imizi bir an önce AK Partili şehirler arasına katmaktır.  Bu heyecanla bir daha yollara düşeceğiz, davamızı en güzel şekilde anlatmaya çalışacağız" dedi.