AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu'ndan kınama

AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu'ndan kınama
AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu'ndan kınama
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi ve ABD'de 3 Müslüman gencin öldürülmesini...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi ve  ABD 'de 3 Müslüman gencin öldürülmesini kınadı.

Çalapkulu, yaptığı açıklamada, ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde üç Müslüman genç ile Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini kınadığını ifade etti.

Aslan'ın yakınlarına başsağlığı dileyen Çalapkulu, "Özgecan Aslan'ın öldürülüp yakılması, sadece canavarca bir hisle, vahşice, hunharca işlenmiş bir cinayet değil, aynı zamanda bir insanlık suçudur. Yaşanan mevhum olayı kınıyor, bu gibi insanlık dışı vahşice saldırıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi.

ABD'de 3 Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin "modern dünyanın" sessiz kaldığını dile getiren Çalapkulu, "Müslümanlar Batının bu çifte standartlı tutumu ile ilk kez karşılaşmıyorlar" ifadesini kullandı.

"ABD'de herhangi bir şiddet eylemine karışmamış, zamanlarını ihtiyaç sahibi mültecilerin hayatına adamış Müslüman gençler, ABD basınında neredeyse hiç yer almayan terör eylemine kurban giderken, Batı'nın çifte standardı bir kez daha kendisini gösterdi" diyen Çalapkulu, şunları kaydetti:

"Özellikle Fransa'daki Charlie Hebdo dergisine yapılan kanlı baskın sonrası 'İslamcı terörist' kavramını akıllara yerleştirmeye çalışan Batı medyası, Müslümanların katledildiği terör saldırısında üç maymunu oynadı. Fransa'daki Charlie Hebdo dergisine yapılan kanlı baskın sonrası terörizmle mücadele etmek üzere kol kola bir dayanışma örneği göstererek yürüyenler, Müslümanlara yapılan saldırılar karşısında ise sus pus olup sessiz kalmayı tercih ettiler."