AK Parti Siirt İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi

AK Parti Siirt İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi
AK Parti Siirt İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Gençlik Kolları Başkanlığının 4. Olağan Kongresi'nde, Murat Özekinci başkan seçildi.Siirt İl Kültür ve Turizm...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Gençlik Kolları Başkanlığının 4. Olağan Kongresi'nde, Murat Özekinci başkan seçildi.

Siirt İl Kültür ve Turizm Konferans Salonunda gerçekleşen kongreye,  AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Recep Sayar, AK Parti MKYK Üyesi Nurullah Mahmut Dündar, AK Parti MKYK Üyesi İbrahim Nail Acar, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ile İl ve ilçe gençlik kolları yönetimleri katıldı.

Kongrede konuşan Milletvekili Demirkıran, gençlere kendileriyle gurur duyduğunu belirterek, "Yeni Türkiye 'nin mimarı olacaksınız. Siz Allah'ın izni ile Rabia gençleri olacaksınız. Mısır, Filistin, Arakan, Irak'taki ve dünyanın her neresinde olursa olsun zulme uğratılmış her kim varsa onlara yardım eli uzatan bir nesilsiniz. Onun için sizlerle gurur duyuyoruz." dedi.

Kongrede, 400 oy alarak başkan seçilen Murat Özekinci, burada yaptığı konuşmada, kendisini bu göreve layık görenleri mahcup etmeyeceğini ifade ederek, çok çalışacaklarını söyledi.

Mısır'daki idam kararlarına değinen Özekinci, şöyle konuştu:

"Bu hafta itibari ile Mısır'da tekrar idamlar başladı. Siirt'ten Mısır'daki kardeşlerimize selam olsun. Evliyalar diyarı Siirt'ten, darbeye, zulme, haksızlığa ve katliamlara maruz kalmış Humus, Arakan, Yemen ve Adeviye'deki kardeşlerimize bin selam olsun."