AK Parti Siirt il Yönetimi belli oldu

AK Parti Siirt il Yönetimi belli oldu
AK Parti Siirt il Yönetimi belli oldu
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Yeni yönetimimiz genç ve başarılı bir ekiptir. Oluşturduğumuz yönetim ile şimdiden...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Yeni yönetimimiz genç ve başarılı bir ekiptir. Oluşturduğumuz yönetim ile şimdiden mahalli yönetimlerimizin güçlenmesi için çalışmalara başladık" dedi.

AK Parti Siirt 5. Olağan Kongresi'nin ardından il başkanlığına seçilen Çalapkulu, yeni yönetimle gerçekleştirdiği ilk toplantıyla görev dağılımını yaptı. Çalapkulu, 2023 hedefleri doğrultusunda iyi bir ekiple yola çıktıklarını söyledi.

 Çalapkulu, '2015 seçimlerinde partilerinin Siirt'teki oylarını en üst seviyeye çıkarmak için çalışmaları sürdüreceklerini ifade ederek, yeni yönetimin her kesime hizmet amaçlı ulaşılabilir olması açısında gayretli olacağını belirtti.

"Hep birlikte bir yumruk olarak, milletimizin de desteğini alarak 2015 genel seçimlerinden inşallah zaferle çıkacak, hedeflerimize koşarak devam edeceğiz" diyen Çalapkulu, şunları kaydetti:

"Yeni yönetimimiz genç ve başarılı bir ekiptir. Oluşturduğumuz yönetim ile şimdiden mahalli yönetimlerimizin güçlenmesi için çalışmalara başladık. Her kolu ve kesimden dostlarımızla çıktığımız yolda halkımızın isteklerini dinleyerek çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bizlere bu onurlu ve hayatımızın sonuna kadar onurla taşıyacağımız görevi tevdi eden Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, birlikte siyaset yaptığım tüm teşkilat mensuplarına şükranlarımı sunuyor, bundan sonraki süreçte ülkemin, milletimin, memleketimin ve partimin hizmetinde olacağımı bu vesileyle ifade etmek istiyorum."

- Yeni yönetimdeki görev dağılımı

Yapılan toplantının ardından şekillenen yeni yönetimdeki görev dağılımı şöyle:

Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Ekrem Olgaç, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Burhan Yeyrek, Seçim İşleri Başkanı Bahri Caner Özturan, Tanıtım ve Medya Başkanı Mutlu Özer, Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Çetin Ensaroğlu, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Özlem Furat, Yerel Yönetim Başkanı Abdullah İlbaş, Ekonomi İşler Başkanı Tacettin Lale, Halkla İlişkiler Başkanı Meltem Serap Baran, Mali ve İdari İşler Başkanı Necati Sürme, ARGE Başkanı M. Fatih Sağlam, İl Sekreteri Mutlu Bulgaz getirildi.