AK Parti Siirt Milletvekili Aktay:

AK Parti Siirt Milletvekili Aktay:
AK Parti Siirt Milletvekili Aktay:
- AK Parti Siirt Milletvekili Aktay, "Kürt sorunu yoktur diyenler Kürt yoktur demek istiyorlardı. Biz ise Kürt sorunu yoktur derken elhamdullah çözdük"

SİİRT(AA) - AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, "Kürt sorunu yoktur diyenler Kürt yoktur demek istiyorlardı. Biz ise Kürt sorunu yoktur derken elhamdullah çözdük" dedi.

AK Parti Siirt Milletvekili seçilen Yasin Aktay,  AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve partililerle birlikte Eruh ilçesine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Aktay, yaptığı açıklamada, Kürdü sorunla bir arada düşünmek ve anmak istemediklerini belirtti.

"Kürt sorunu yoktur diyenler Kürt yoktur demek istiyorlardı. Biz ise Kürt sorunu yoktur derken elhamdullah çözdük." diyen Aktay, şöyle konuştu:

"Biz çözdük diyoruz. Adam 'hayır hayır Kürt sorunu vardır' diyor. Ya kardeşim ben Kürdü sorunla bir arada düşünmek istemiyorum. Anmak istemiyorum. Kürt, bir sorun değildir benim için. Kürdü hep sorun olarak görürsem, bu Kürt için iyi bir şey değildir. Zannediyorlar ki, ben Kürdü sorun olarak görürsek Kürt için iyi bir şeydir. Hayır. Bizim vatandaşımız, bizim için sorun değildir. Türk vatandaşımızın, Kürt vatandaşımızın, Arap vatandaşımızın bir sorunu varsa biz onu baş üstüne, göz üstüne kabul ederiz. Çözeriz."

Aktay, "Gezi hadisesinin arkasında paralel terör örgütü gücü vardı. O güç o kadar sinsice girmişti ki o sonradan ortaya çıktı. Paralel örgüt gezi hadisesini başından sonuna kadar manipüle etti. Arka planda ona destekler verdi. Yurt dışı lansmanı yaptı." dedi.

Paralel yapının, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve her dilde çıkardığı gazete ve yayınlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diktatörleştiğini, otoriterleşmiş bir lider olduğunu anlatmaya çalıştığını ve gezi hadisesinin propagandasını yaptığını dile getiren Ak Parti Siirt Milletvekili Aktay, "Oysa bu gün çok fazla lafı dolandırmaya gerek yok. Bu itilaf bir ibret olarak yetiyor. Kim var Gezi hadisesinde bir Soros kendi ağzıyla Allah söyletti. Faaliyet raporunu anlatırken, işte 2013 yılında Haziran ayında Türkiye'de yapılan Gezi hadisesine verilen desteği anlatıyor" şeklinde konuştu.

Aktay, Türkiye'nin dünya dengeleri içerisinde bir güç haline gelmesinin birilerini rahatsız edeceğini kaydetti.

Birilerinin dünyayı sömürmek istediğini ifade eden Aktay, "Türkiye'nin sömürmek gibi bir derdi yok. Türkiye bir adalet unsuru olarak, var olmaya, mağdurların, mazlumların yanında durmaya onlara umut oluşturmaya devam etmek istiyor" dedi.