AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay:

AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay:
AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay:
- AK Parti Siirt Milletvekili Aktay, bölgedeki işsizlik ve istikrarsızlığın en büyük sebebinin terör olaylarının olduğunu söyledi.

SİİRT(AA) - AK  Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, bölgedeki işsizlik ve istikrarsızlığın en büyük sebebinin terör olaylarının olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Eruh ilçesini ziyaret eden Aktay, esnafını ziyaret ederek, istihdama yönelik projelerini anlattı.

Daha sonra AK Parti ilçe seçim lokalinde konuşan Aktay, bölgedeki işsizlik ve istikrarsızlığın en büyük sebebinin terör hadiselerinin olduğunu söyledi.

İşsizliğin, terör örgütünün dağa insan çıkarmasına yaradığını dile getiren Aktay, şöyle konuştu:

"İşkur aracılığıyla Siirt ve ilçelerinde 3 bine yakın eleman istihdam ediyoruz. Ama bu kalıcı bir çözüm değil, pansuman niteliğindedir. Bizim kimseye empoze edeceğimiz bir ideolojimiz yoktur. Herkes özgürdür ve istediği fikri kendi iradesiyle seçebilir. Ama birileri iradenize ipotek koyuyorsa demokrasi bunun neresindedir. İnsanların oylarını bile istemediğin yere vermemeleri için zorluyorsun sonrada adına demokratik özerklik diyeceksin. Böyle bir uygulamadan demokrasi çıkmaz, özerklik hiç çıkmaz. Bundan ancak derebeylik çıkar. Bundan faşizm çıkar. Bu uygulamalar ülkemize ve bölge insanımıza zaman kaybettiriyor."