Aktay, 37 yıl önce çıraklık yaptığı lokantada ocağın başına geçti

Aktay, 37 yıl önce çıraklık yaptığı lokantada ocağın başına geçti
Aktay, 37 yıl önce çıraklık yaptığı lokantada ocağın başına geçti
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt milletvekili adayı Yasin Aktay, çocukluğunda çıraklık yaptığı lokantayı ziyaret etti

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt milletvekili adayı Yasin Aktay, çocukluğunda çıraklık yaptığı lokantayı ziyaret etti.

Seçim çalışmalarını Cumhuriyet Caddesinde esnaf ziyareti yaparak sürdüren Aktay, 1978-1980 yıllarında çırak olarak çalıştığı lokantada ocağa geçerek ızgara yaptı.

Öğrenciliğinde aile bütçesine katkı sunmak ve okul harçlığını çıkarmak için lokantada çalıştığını kaydeden Aktay, şöyle konuştu:

"Küçük olduğum için ızgara yapak için tenekenin üzerine çıkmak zorunda kalıyordum. Aynı tezgahın başına geçmek beni duygulandırdı. O günlerdeki anılarımı hatırladım.  Bugün geldiğimiz noktaya çok zorlu bir hayat mücadelesi sonucu geldik. Hem okul okuyorduk hem ailenin geçimine katkı sağlıyorduk. Çok şükür hükumetimiz hiçbir çocuğumuzun çalışmasını gerektirmeden ihtiyaç sahibi insanlara her türlü desteği veriyor." 

- "6-7 Ekim olayları bölgemizde yatırım yapmak isten bir çok yatırımcıyı engelledi"

Aktay, daha sonra geçtiği bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti.

Bölgede bir daha 6-7 Ekim olayların bir daha yaşanmaması için bölgede AK Parti 'nin güçlü olması gerektiğini belirten Aktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"6-7 Ekim olayları bölgemizde yatırım yapmak isten bir çok yatırımcıyı engelledi. Olaylar öncesi görüşüp ikna ettiğimiz 20 işadamı bölgede yatırım yapmaya hazırlanırken olaylar çıktı. Bugün o insanları tekrardan ikna edip yatırım yapmak için uğraşıyoruz. Bir daha birilerin bölgede olay çıkarmasına cesaret etmemesi için AK Parti'nin bölgede eli güçlü bir şekilde meclise gitmesi gerekiyor. Bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz."