Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
- Eğitim Bir Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, ilk öğretmen olan annelerin ömür boyu baş tacı edilmesi gerektiğini bildirdi.

SİİRT (AA) - Eğitim  Bir Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, ilk öğretmen  olan annelerin ömür boyu baş tacı edilmesi gerektiğini bildirdi.

Şeker, Anneler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, anneliğin duygu dünyasına sahip bütün canlılar için şefkatin, merhametin, fedakarlığın, karşılıksız vermenin, esirgemenin en somut ifadesi olan yüce bir mefhum olduğunu söyledi.

Anneliğin en kutsal görevlerin başında geldiğini belirten Şeker, "Bizleri bugünlere getiren annelerimiz en değerli hazinemizdir. Onlar için ne yapsak azdır, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Onlar, hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren ilk öğretmenimiz, hayat boyu yol göstericimizdir. Çocukların hayatla aralarındaki en güçlü bağ anneleridir. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimize bir ömür kıymet vermeli, onlara sadece belirli bir gün değil, her gün hak ettikleri değeri vermeli, sevgimizi her fırsatta göstermeli, onlara karşı sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Şeker, kişilerin annelerinin ne kadar kıymetli olduklarını daima kendilerine hissettirmeleri gerektiğini kaydetti.