Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.Aktay, mesajında, dara düşüldüğünde dizlerinin...

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Aktay, mesajında, dara düşüldüğünde dizlerinin dibine sığınılan ve şair Erdem Beyazıt'ın ifadesiyle kalbinde bir mahşer kaynayan, bu acıyı hafifletmek için her yola başvuran kişilerin anneler olduğunu belirtti.

Tüm annelerin gününü kutlayan Aktay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Her biri bir merhamet timsali, insanlık abidesi olan annelerin bir toplumun geçmişten geleceğe uzayan hikayesinde en kritik noktada olduğu unutulmamalı. Bizim gibi birkaç asır süren yenilgiler çağının içerisinden gelmiş bir toplum bu durumu daha iyi kavrayabilir. Çanakkale'de Anadolu'nun İslam toprağı olduğunu dünyaya haykırabilmek için can veren yüz binlerce Mehmet, yüz binlerce Mehmet annesi de demek değil midir? Bir kadın , kadın olmaklığı dolayısıyla her türlü saygıya layıktır ama kadın ancak bir anne olduğunda anıtlaşabilir. Bu vesileyle tüm annelerimizin, onların benim için müşahhaslaşmış hali olan anneciğimin anneler gününü canı gönülden kutlar, hepsine sağlık ve afiyet dilerim."