Avrupa Aşı Haftası

Avrupa Aşı Haftası
Avrupa Aşı Haftası
SİİRT (AA) - Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğünce, toplum nezdinde aşılama konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla aşılama çalışması yapılacağı...

SİİRT (AA) ? Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğünce, toplum nezdinde aşılama konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla aşılama çalışması yapılacağı bildirildi.

Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sadece çocukların değil, bağışık olmayan tüm yetişkinlerin yaşlarına uygun olarak boğmaca, difteri, tetanoz, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, tüberküloz, poliomiyelit, hepatit-A, hepatit-B, hemofilus influenza tip B, pnömokok ve suçiçeği hastalıklarına karşı aşılanması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aşılar sadece bebek ve çocuklar için değildir. Birçok erişkin aşıyla kolaylıkla önlenebilen hastalıklar nedeniyle sakat kalmakta ya da ölmektedir. Bu nedenle her genç yetişkin ve yaşlı kimse aşılamadan yararlanmalıdır. Ayrıca, hastalıklar açısından riskli ülkelere seyahat edecekler ise bölgenin özelliğine göre gerekli aşıları yaptırmalıdırlar. 10. Avrupa  Aşı Haftası, aşılama ve aşı ile korunabilir hastalıklar konusundaki bilinci artırmak, her çocuğun aşılanması gerektiği mesajını topluma ulaştırmak amacıyla, bu yıl ilimizde de düzenlenecektir. Aşılama her çocuk için yaşamsaldır, her çocuğun sağlıklı ve hastalıksız yaşama hakkı vardır."


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Avrupa

  ,

  toplum

  ,

  seyahat

  ,

  genç

  ,

  Karşı