Baston satarak ailesini geçindiriyor

Baston satarak ailesini geçindiriyor
Baston satarak ailesini geçindiriyor
SİİRT (AA) - Siirt'te yaşayan 80 yaşındaki Mehmet Yüzalp, pazarda açtığı tezgahta baston, değnek ve keklik kafesi satarak geçimi sağlıyor.Köylerden...

SİİRT (AA) - Siirt'te yaşayan 80 yaşındaki Mehmet Yüzalp, pazarda açtığı tezgahta baston, değnek ve keklik kafesi satarak geçimi sağlıyor.

Köylerden topladığı baston ve keklik kafeslerini Güres caddesinde sergileyen Yüzalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, emek vererek para kazanmak kadar güzel bir duygu bilmediğini ifade etti.

Yüzalp, ilerleyen yaşına rağmen kimseye el açmamak için çalıştığını belirterek, 20 yıldır baston ve keklik kafesi satarak geçimini sağladığını söyledi.

Bastonların 5 ile 25 lira arasında alıcı bulduğunu anlatan Yüazlp, "Burada uzun yıllardan beri sergilediğim baston ve keklik kafeslerini satmaya çalışıyorum. Bazı günler iyi satış yaparken bazı günler satış yapamadığımız da oluyor. Kısmetimizde ne varsa o olur. Yaşım ilerlemiş olabilir fakat 2 çocuğumu ve 6 torunumu geçindirmek için çalışmak zorundayım. Burada zor da olsa çalışmak, başkalarına el açmaktan çok daha iyidir" dedi.


    ETİKETLER:

    Para

    ,

    lira