Baykan Kaymakamı Kocabey:

Baykan Kaymakamı Kocabey:
Baykan Kaymakamı Kocabey:
- Baykan Kaymakamı Kocabey, ilçenin sorunlarını çözmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını, özellikle eğitim, alt yapı ve turizme büyük ağırlık verdiklerini söyledi

SİİRT (AA) - Baykan Kaymakamı Mehmet Kocabey, ilçenin sorunlarını çözmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını, özellikle eğitim, alt yapı ve turizme büyük ağırlık verdiklerini söyledi.

Kocabey, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilçeye atandığı günden bu yana bütün köyleri gezerek vatandaşlarla görüştüğünü ve sorunları yerinde tespit etmeye çalıştığını belirtti.

Eğitime büyük ağırlık verdiklerini ve bu kapsamda 16 derslikli Anadolu Lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli yurdun yapımının gelecek eğitim ve öğretim yılında yetiştirileceğini belirten Kaymakam Kocabey, şöyle konuştu:

"Yerinde tespit ettiğimiz problemlere hızlı bir şekilde müdahale edip bunları en güzel şekilde çözmeye devam ediyoruz. Özellikle köylerimizin alt yapı ve üst yapı yatırımlarını takip ediyoruz. Şuan devam eden birçok alt yapı ve üst yapı yatırımlarımız bulunmakta. Baykan'da, kırsalda, köylerimizin bütün ihtiyaçlarını en kısa sürede gidermeye yönelik bütün faaliyetlerimizi tespit ediyoruz."

Kocabey, Baykan ilçesinin turizme yönelik alt yapısını geliştirecek bir takım yatırımlar ve projeleri hedeflediklerini kaydetti.

Kocabey, "İlçemizin sahip olduğu bir inanç turizmine yönelik ciddi manada bir yapısı var. İlçemizde Veysel Karani Hazretlerinin türbesi bulunmakta. Burada bu inanç turizmine yönelik yapılan yatırımları daha iyi bir şekilde planlayıp valiliğimizle birlikte koordineli bir şekilde her sene yapılan Veysel Karani etkinliklerini şimdiden planlayarak ilçemizin inanç turizmine yönelik bu katma değerini arttırmayı hedeflemekteyiz" diye konuştu.

Baykan Kaymakamı Kocabey, Baykan ilçe merkezi yakınlarında bulunan ve halk arasında "üç çeşme" olarak bilinen çeşmenin Selçuklu Osmanlı mimarisine uygun bir şekilde restorasyonunun devam ettiğini söyledi.

Kısa bir süre içerisinde vatandaşla birlik ve bütün içerisinde Baykan ilçesini daha iyi daha güzel bir noktaya taşımak adına bir takım hizmetlerde bulunduklarını ifade eden Kocabey, "İnşallah buradaki görev süremiz boyunca hayra vesile olacak işler yapar, en güzel şekilde herhangi bir sıkıntı ve problem olmadan başarılı bir şekilde burada ilçemize faydalı olmaya devam edeceğiz" dedi.