Bayram öncesi köylü çocuklara ücretsiz tıraş hizmeti

Bayram öncesi köylü çocuklara ücretsiz tıraş hizmeti
Bayram öncesi köylü çocuklara ücretsiz tıraş hizmeti
- Siirt'teki bir genç, köylü çocukları Ramazan Bayramı dolayısıyla ücret almadan tıraş ediyor.

SİİRT (AA) - Siirt'teki bir genç, köylü çocukları Ramazan Bayramı dolayısıyla ücret almadan tıraş ediyor.

Kurtalan ilçesine bağlı Akdem Köyü'nde yaşayan 19 yaşındaki Veysel Kondu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuaför hizmetinin olmadığı köyde, çocukların bayrama daha sevinçli bir şekilde girmesini amaçladığını söyledi.

Tıraş yapmayı kendi çabalarıyla öğrendiğini ifade eden Kondu, "Ramazan Bayramı yaklaştığı için çocukların da tıraş olması gerekiyor. Bu nedenle köydeki çocukların saçlarını tıraş yapıyorum. Köyde kuaför salonu olmadığı için kendi imkanlarımızla çocukların bayrama daha mutlu ve sevinçli şekilde girmesi için tıraş yapıyorum" dedi.

Kondu, köylü çocuklara kuaför hizmeti sunmaya çalıştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Daha önce köyde günde 2-3 kişiyi tıraş yaparken Ramazan Bayramı dolayısıyla büyük bir yoğunluk var. Günlük 10-15 çocuğu tıraş ediyorum. Bu işi köylülerimize de bir katkı yapmak için yapıyorum. Bunun karşılığında herhangi bir ücret almıyorum. Çocuklarımızın sevinç ve mutluluğu bize yeter. Bu hizmeti tıraş yapmayı öğrendiğim birkaç yıldan beri köyümüzdeki çocuklara sunmaya devam ediyorum. Şimdiden tüm herkesin bayramını kutluyorum."

Çocuklardan 7 yaşındaki Emir Karakuluç da, bayram dolayısıyla arkadaşlarıyla birlikte tıraş olmak için sıra beklediklerini belirtti.


    ETİKETLER:

    Ramazan

    ,

    genç