"Bayramlık Papuç" tiyatro oyunu Gaziantep'te sahnelendi

"Bayramlık Papuç" tiyatro oyunu Gaziantep'te sahnelendi
"Bayramlık Papuç" tiyatro oyunu Gaziantep'te sahnelendi
SİİRT (AA) - İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen...

SİİRT (AA) - İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen "Bayramlık Papuç" adlı tiyatro oyunu Gaziantep'te sahnelendi.

Erken yaşta evliliklere dikkat çeken oyunu Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Toprak, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve çok sayıda davetli izledi.

Oyun hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, ilçelerindeki öğretmen, öğrenci ve esnaftan oluşan "Milli Eğitim Tiyatro Topluluğu"nun sergilediği oyunu Pervari'de sonra Gaziantep'te de sahne aldığını belirtti.

Yaptıkları araştırmalarda oyunun  Türkiye 'de bir ilk olduğununu savunan Özcan, "Çünkü daha önce çocuk gelinler ile ilgili hiç bir tiyatro oyunu da sahnelenmemişti. Pervari'de oyun hazırlığımız hemen yankı buldu. Toplumun birçok kesiminden çok olumlu tepkiler aldık. Bu oyunun sahnelenmesinde destek olan başta Pervari Kaymakamlığına, oyunda rol alan Pervari gençleri, esnafı, öğretmeni ve öğrencisine teşekkür ederim" dedi.