Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla mesaj...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çalapkulu, mesajında, kahraman Türk ordusunun ve tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin varoluş mücadelesinin en güzel örneklerinden biri olduğunu belirtti.

Çalapkulu, şunları kaydetti:

"Unutmamalıyızki Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin de temelleri atılmıştır.  Bizlere düşen görev, bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen her türlü zorlukları aşarak ecdadımızın kurduğu cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. Bu anlamlı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."