Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Şube Başkanı Mehmet Naci Özay, camileri din görevlilerinden ayrı düşünmenin mümkün olmadığını bilirdi.

SİİRT (AA) - Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Şube Başkanı Mehmet Naci Özay, camileri din görevlilerinden ayrı düşünmenin mümkün olmadığını bilirdi.

Özay, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, vakitlerinin çoğunu camide geçiren din görevlilerinin camilerle iç içe olduklarını ve özdeşleştiklerini söyledi.

Bu yılki haftanın ana temasının " Cami ve Namazla Diriliş" olduğunu anımsatan Özay, şunları kaydetti:

"Camiler, Asr-ı Saadet'ten başlayarak 14 asır boyunca bütün Müslümanların ibadet, ilim ve meşveret durağı olmuştur. Müminler, huzur ve huşu içinde Allah'ın evi olarak nitelendirilen bu mekanlarda, dünyanın aldatıcı ve insanı bunaltan ortamından kendilerini azıcık da olsa uzak tutarak Rableriyle baş başa kalma, O'nun huzurunda durma imkanını bulurlar. Camiler, saf düzeniyle zengin , fakir, köle, efendi arasındaki farkın tamamen ortadan kalktığı manevi sığınağımızdır. Din görevlileri de yaptıkları görev itibariyle muhataplarına doğruluğu, dürüstlüğü, ahlak ve adabı, ahde vefa ve iki cihanda da huzurlu olmanın yollarını anlatan, öğretenlerdir. Bu kişiler, insanlık aleminin manevi lokomotifi, ahlak abidesi ve örnek şahsiyetlerdir."

Özay, haftanın herkes için hayırlara vesile olmasını diledi.


  ETİKETLER:

  diyanet

  ,

  Cami

  ,

  Ahlak

  ,

  Zengin

  ,

  Genel Başkan

  ,

  başkan

  ,

  Uzak

  ,

  Diva