Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
- Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, camilerin İslam varlığının alameti, şiarı, silinmeyen ve değişmeyen tapuları olduğunu bildirdi.

SİİRT (AA) - Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, camilerin İslam varlığının alameti, şiarı, silinmeyen ve değişmeyen tapuları olduğunu bildirdi.

Arvas, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, cami şuurunun toplumda daha iyi yerleştirmek için Müslümanlara büyük görevler düştüğünü söyledi.

Bu yılki Camiler ve Din Görevlileri Haftası 12-18 Ekim tarihleri arasında kutlanacağını anımsatan Arvas, şöyle konuştu:

"Toplumu din ve dini konularda aydınlatmak gibi ulvi bir vazifeyi omuzlamış diyanet camiasının bir ferdi olarak bu haftada, toplumumuza camiler ve bu camilerde görev yapan din gönülleri ile ilgili bazı aydınlatıcı bilgiler vererek, camilerimizin hal lisanıyla verdiği bazı mesajları  ve din hizmetini yapan görevlilerinin omuzladıkları ulvi görevi dikkatlere arz edebilirsek, bu haftada hedeflenen maksatlara bir nebze ulaşmış olacağız. Cami cemeden, toplayan, birleştiren anlamlarına gelen bir kelime olup toplanılan yerdir. Mescid ise secde edilen yerdir. Bu iki kelime, 'Müslümanlar toplanmalı ve Yüce Allah'a tam teslimiyetle secde etmelidir' gerçeğini bizlere gösteriyor."

Arvas, hafta dolayısıyla il genelince çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  diyanet

  ,

  Cami