Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü
Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Çanakkale Zaferi'nin temelinde güçlü inanç, büyük vatan aşkı ve özgürlük tutkusunun bulunduğunu...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Çanakkale Zaferi'nin temelinde güçlü inanç, büyük vatan aşkı ve özgürlük tutkusunun bulunduğunu bildirdi.

Vali Tutulmaz, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Tutulmaz, mesajında, Çanakkale Zaferi'nin, topraklarımızı işgal ve Türk milletini yok etmek isteyen üstün silah gücüne sahip devletlere karşı kazanılmış, yüce milletin tarihe altın harflerle yazmış olduğu bir destan olduğunu belirtti.

Çanakkale Zaferi'nin kahraman askerlerin, cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık abidesi olduğunu kaydeden Tutulmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milletimiz, kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi, bu savaşta ölen yabancı askerlere de göstererek, insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır. Aziz şehitlerimiz, yüce milletin hiçbir şartta bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, devletimizin ve milletimizin sonsuza kadar var olacağını, canlarını vererek tüm dünyaya ilan ve kabul ettirmiştir. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. O destan ki, verilen mücadelenin büyüklüğüne ve akan kanlarımızın ulvi damlaları hatırına, bugün şehitler günü olarak yad edilmektedir. Bugünün anlam ve önemi ile şehitlerimizin aziz hatıralarını, ebediyete kadar yüreğimizde taşımak, en başta gelen milli görevimizdir."


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Çanakkale

  ,

  Vatan

  ,

  Bugün

  ,

  İlan

  ,

  silah

  ,

  Karşı

  ,

  İnanç