Çarptığı yayayı boş araziye bıraktığı iddiası

Çarptığı yayayı boş araziye bıraktığı iddiası
Çarptığı yayayı boş araziye bıraktığı iddiası
- Siirt'te, hafif ticari araç sürücüsünün çarptığı yayayı, hastaneye giderken başına levyeyle vurduktan sonra boş bir arazide terk ettiği ileri sürüldü

SİİRT (AA) - Siirt'te hafif ticari araçla çarptığı kişiyi hastaneye götürmek için aracına alan sürücünün, boş bir araziye götürdüğü yaralının kafasına levyeyle vurduktan sonra kaçtığı iddia edildi

İddiaya göre, Bahçelievler Mahallesi Hükümet Caddesi'nde yolun karşısına geçmeye çalışan devlet hastanesinde temizlik görevlisi Mehmet Ali Şen'e (35), sürücüsünün kimliği ve plakası henüz belirlenemeyen hafif ticari araç çarptı.

Sürücü, yaralanan Şen'i hastaneye götürmek amacıyla aracına aldı. Şen'i Kooperatif Mahallesi'nde boş bir araziye götürerek, kafasına levyeyle vuran sürücü olay yerinden uzaklaştı.

Bir süre baygın yatan ve kendine geldikten sonra çevredeki vatandaşlardan yardım isteyen Şen, Siirt Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Kaçan sürücü aranıyor.

- İddia sahibi Şen

Mehmet Ali Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın ardından ayaklarını hissetmediğini, sürücünün yardımıyla hastaneye gitmek için kendisine çarpan araca bindiğini ileri sürdü.

Talebi üzerine özel bir hastaneye gittiklerini belirten Şen, ortopedi uzmanı bulunmadığı için daha sonra sürücüden kendisini devlet hastanesine götürmesini istediğini savundu.

Şen, "Israrla beni hastaneye götürmesini istedim. Boş bir arazide arabayı durdurup kafama levyeyle vurdu. Kırılan ayağımdan tutup beni dışarı attı. Vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırıldım. Beni bu hale getiren şahsın yakalanmasını istiyorum" dedi.