Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
- AK Parti Siirt Milletvekili Demirkıran: "Bütün Müslümanların bütün bu yapılan saygısızlıklara karşı çok ciddi bir tavır koyup lanetlemesi gerekiyor"

SİİRT (AA) - AK Parti  Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, "Bütün Müslümanların bütün bu yapılan saygısızlıklara karşı çok ciddi bir tavır koyup lanetlemesi gerekiyor" dedi.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında parti yöneticileri ile birlikte Güres Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan Demirkıran, gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa 'nın birçok yerinde İslam'a karşı, yabancılara karşı bir ayrımcılık söz konusu olduğunu söyledi.

Avrupa'da yükselen ırkçılığa karşı buradaki liderlerin tavır alması gerektiğini belirten Demirkıran, "Peygamber efendimiz ile ilgili yapmış oldukları karikatür ve dergileri hiçbir Müslüman'ın kabul etmesi mümkün değildir. Hatta bütün Müslümanların bütün bu yapılan saygısızlıklara karşı çok ciddi bir tavır koyup lanetlemesi gerekiyor" ifadesini kullandı.

Karikatürle yapılan saygısızlığa karşı nasıl duruyorlarsa aynı şekilde teröre karşı da bir duruş sergilediklerini kaydeden Demirkıran, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakanımız da Fransa'daki yürüyüşe katıldı. Suriye'de çocuklar öldürünce de terördür, Sisi'nin Mısırda öldürdükleri de bir terör olayıdır. Dolayısıyla dünya liderleri ve dünya milletleri, dünyanın neresinde olursa olsun teröre karşı birliği yapmalıdır. Fransa'daki bir insanın canı Filistin, İsrail, Mısır veya dünyanın herhangi bir başka yerindeki insanın hayatından daha değerli değildir."