CHP Kadın Kolları heyeti Siirt'te

CHP Kadın Kolları heyeti Siirt'te
CHP Kadın Kolları heyeti Siirt'te
SİİRT (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları heyeti, Siirt'te bazı ziyaret ve incelemelerde bulundu.CHP Parti Meclis üyesi Şenol Sarıhan,...

SİİRT (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Kadın Kolları heyeti, Siirt'te bazı ziyaret ve incelemelerde bulundu.

CHP Parti Meclis üyesi Şenol Sarıhan, Kadın Kolları MYK üyesi Fatma Köse ile Komisyon üyesi Işın Çavdar ve Selma Tunca, seçim çalışmaları kapsamında Siirt'te geldi.

Sarıhan ve beraberindekilerle seçim çalışmaları kapsamında Baykan ilçesine bağlı Çelikli köyü ve Veysel Karani beldesinde gezi ve incelemelerde bulunduktan sonra Siirt CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarıhan, köy ziyaretlerinde vatandaşların vergi borçları konusunda şikayette bulunduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun önceki gün açıkladığı Ailenin ve Dinamik Nüfus Yapısının Korunması Programı'na tepki gösteren Sarıhan, şöyle konuştu:

"AK Partinin kadınlar üzerinde sözde mahrumiyet ve mahrumiyete karşı sunulanları bağışlar gibi göstermesi kimi kadınları nasılda toplumsal yaşamın dışına doğru ittiğinin kanıtları olan yeni tasarrufu ile karşılaştık. O tasarrufta sözde kadınları 1, 2 ve 3 çocuk doğurması karşılığında her doğum başına verilecek para ve kadınlara verilecek izin ve vaatlerdir. Aslında bunlar kadını yaşamının dışına atan iş yaşamından uzakta bırakan, eve kapatan ve evde sadece evin bir kölesi gibi bir anlayışın eseri olarak karşımıza çıktı."