Çözüm Sürecini Ramazan pidesiyle anlattı

Çözüm Sürecini Ramazan pidesiyle anlattı
Çözüm Sürecini Ramazan pidesiyle anlattı
- Siirt'te bir fırıncı, Çözüm Sürecinin beraberinde getirdiği huzurun önemini anlatmak amacıyla Ramazan pidesi hazırladı.

SİİRT (AA) - Siirt'te bir fırıncı, Çözüm Sürecinin beraberinde getirdiği huzurun önemini anlatmak amacıyla Ramazan pidesi hazırladı.

Siirt Fırıncılar Odası Başkanı Hayrettin Elçi, yaşanan çatışmalı ortamın ardından Çözüm Süreciyle tesis edilen barış ve huzur ortamının kalıcı hale gelmesiyle ilgili bölge halkının desteğini göstermek için üzerinde "Çözüm Süreci" yazılı Ramazan pidesi hazırladı.

Ramazan pidesinin Ramazan ayının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olduğunu ifade eden Elçi, Çözüm Sürecinin de Türkiye'nin vazgeçilmez lezzetlerinden biri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin, uzun yıllar boyunca yaşanan çatışmalı ortamda büyük acılar çektiğini ve çok sayıda evladını gencecik yaşta toprağa verdiğini aktaran Elçi, bölgede olumlu havanın oluşmasına ve akan kanın durmasına vesile olan Çözüm Sürecine desteklerini göstermek için kendisine ait fırında hazırladığı Ramazan pidesinin üzerine susamla "Çözüm Süreci" yazdıklarını söyledi.

Elçi, anaların gözyaşlarının dinmesine vesile olan Çözüm Sürecinin mutlaka devam etmesi ve herkesin sürece destek vermesi gerektiğini ifade etti.

Çözüm süreciyle bölgeye huzurun geldiğini ve bu huzurun devam etmesini istediklerini dile getiren Siirt Fırıncılar Odası Başkanı Elçi, şöyle konuştu:

"Çözüm Süreci'nin önemini Ramazan pidesiyle anlatmaya çalıştık. Türkiye'nin en önemli projesi, Çözüm Sürecidir. Ülkemizde birkaç yıldır devam eden Çözüm Sürecinin sonuna kadar devam etmesini istiyoruz. Çözüm Süreci'nden önce bölgemizde huzursuzluk vardı. Şu anda birkaç yıldır Çözüm Süreci devam ediyor ve bu bölgeye huzur geldi. İnşallah böyle devam eder. İnşallah yeni kurulacak hükümetimiz de bu süreci ele alıp sonuna kadar devam ettirir. Böylece inşallah hepimiz kardeşçe bir arada yaşamaya devam ederiz."