Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Eruh ilçesinde törenle kutlandı.

SİİRT(AA) - Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü, Siirt'in Eruh ilçesinde törenle kutlandı.

Eruh'ta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan kutlamalar çerçevesinde Kaymakam Murtaza Dayanç, makamında tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanında devam eden kutlamalarda Eruh Kaymakamı Dayanç, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Sedat Özbaş, Eruh  Belediye Başkan Vekili İdris Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Yılmaz  halkı selamlayarak bayramlarını kutladı.

Dayanç, yaptığı konuşmada, devlet olarak yegane gaye ve ideallerinin, 76 milyon vatandaşın tamamına hak ettiği birinci sınıf hizmeti götürmek ve birinci sınıf hayat standartlarında yaşamalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Dayanç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ancak takdir edersiniz ki, Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük hayallerine ancak huzur ve barış ortamının yeşerttiği bir zeminde ulaşabilir. Bu noktada da en büyük görev yine vatandaşlarımıza düşmektedir. Bizler inanıyoruz ki, aziz milletimizin vefakar her bir ferdi; huzurumuzu bozmak isteyen teröre, teröriste, işbirlikçilerine ve onların ağa babalarına pirim vermeyecek kadar uyanıktır, zekidir, vatanına ve milletine bağlıdır."

Kutlama esnasında yağış başlaması nedeniyle yarıda kalan program, öğrenciler, askeri birlikler, polis, jandarma yaptığı tören geçişinin ardından Eruh Halk Eğitim konferans salonunda yapılan etkinliklerle  sona erdi.