Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Siirt'te konser verecek

Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Siirt'te konser verecek
Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Siirt'te konser verecek
SİİRT (AA) - Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce organize edilen kültürel ve sanatsal etkinlikleri kapsamında Diyarbakır Devlet Klasik Türk...

SİİRT (AA) - Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce organize edilen kültürel ve sanatsal etkinlikleri kapsamında Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından kentte konser verileceği bildirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran, yaptığı açıklamada, bölge ve kentin kendine özgü değerlerini, kültürünü, sanatını, zengin birikimini ortaya koymaya çalıştıklarını belirterek, bu mirası en güzel şekilde icra ederek, gelecek nesillere aktarmanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

Başaran, 2015 yılında planladıkları bir dizi etkinliği sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Üç Dilli Kardeş Şehir" olarak bilinen ve birçok kültürü barındıran Siirt'te son yıllarda daha çok kültürel ve sanatsal etkinlikler yapılıyor. Siirtimizin zengin kültürünü, eşsiz sanatını ve maddi ve manevi değerlerini ortaya çıkarmak adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak elimizden gelen çalışmaları yapmaktayız. Organize ettiğimiz konserde birbirinden değerli sanatçılarımızdan birbirinden güzel parçaları dinleyeceğiz. Tüm müzikseverleri konserimize bekliyoruz"

Başaran, konserin 10 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 19.00'da Kültür Merkezi'nde yapılacağını açıkladı.