Diyarbakır'daki patlama

Diyarbakır'daki patlama
Diyarbakır'daki patlama
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: - "Saldırının ilk duyulduğu andan itibaren bir takım mihrakların yaymaya başladığı propagandaların aksine failleri hiç tahmin edilmeyen insanlar değiller. Daha önceki Danıştay saldırısıyla Adana ile Mersin'deki saldırılarla aynı model saldırıdır"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin, "Saldırının ilk duyulduğu andan itibaren bir takım mihrakların yaymaya başladığı propagandaların aksine failleri hiç tahmin edilmeyen insanlar değiller. Daha önceki Danıştay saldırısıyla Adana ile Mersin'deki saldırılarla aynı model saldırıdır" dedi.

Aktay, Siirt milletvekili adayı Ali İlbaş ve İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ile Güres Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosunda partililerle bir araya geldi.

Burada basın mensuplarının Diyarbakır'daki patlamayla ilgili sorularını yanıtlayan Aktay, olayı şiddetle lanetlediğini söyledi.

Türkiye 'de seçim süreçlerine sadece seçime giren tarafların birbirine meşru sınırlar içerisinde yapılan tartışmalarının yön vermediğini dile getiren Aktay, "Seçimden hemen önce tırmandırılan şiddet olayları ve bir takım suikastler bunlarla genellikle seçim sonuçları üzerinde başka türlü etki etmeye toplumsal psikoloji başka türlü etkilenmeye ve insanların iradeleri başka türlü manüpüle edilmeye çalışılmaktadır" diye konuştu.

Faillerin en kısa zamanda bulunup, kamuoyunun takdirine sunulacağını, hiç kimsenin bundan kuşku duymaması gerektiğini vurgulayan Aktay, "Buna benzer ülkemizde daha önce de yapılan bir takım saldırılar var. Saldırının ilk duyulduğu andan itibaren bir takım mihrakların yaymaya başladığı propagandaların aksine failleri hiç tahmin edilmeyen insanlar değiller. Daha önceki Danıştay saldırısıyla Adana ile Mersin'deki saldırılarla aynı model saldırıdır" ifadelerini kullandı.

Aktay, HDP'nin Siirt milletvekili adayı Kadri Yıldırım'ı arayıp taziye ve geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu sözlerine ekledi.