Diyarbakır'daki patlama

Diyarbakır'daki patlama
Diyarbakır'daki patlama
- Memur-Sen Siirt Şube Başkanı Mehmet Beşir Özyeşil, HDP Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamanın doğrudan halkı hedef alan bir saldırı olduğunu bildirdi.

SİİRT (AA) - Memur-Sen Siirt Şube Başkanı Mehmet Beşir Özyeşil, Halkların Demokratik   Partisi'nin (HDP)  Diyarbakır  mitinginde meydana gelen patlamanın doğrudan halkı hedef alan bir saldırı olduğunu bildirdi.

Özyeşil, yaptığı açıklamada, ülkeyi bir kaos ortamına sürüklemeyi hedefleyen bu provokatif saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede bulunup adalete teslim edilmesi gerektiğini söyledi.

Patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Özyeşil, "Bu menfur saldırıda yaralananlara da acil şifalar diliyorum. Türkiye 'nin istikrar ve huzurunu hedef alan ve genel seçime gölge düşürmek isteyen bu saldırı, asla amacına ulaşmadı ve ulaşamayacak. Bu tür provokatif saldırıların, ülkemizin içerisinde bulunduğu ve tüm herkesin canı gönülden desteklediği Çözüm Süreci'ne ve halkımızın huzur ve barışını kalıcı hale gelmesine engel olmasına bu halk müsaade etmeyecek" diye konuştu.

Özyeşil, pazar günü yapılacak genel seçimlerin tüm herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.