Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı

Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı
Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı
SİİRT (AA) - Memur-Sen Siirt İl Başkanı Murat Şeker, Diyarbakır'da iki trafik polisine yönelik silahlı saldırıyı kınadı.Şeker,...

SİİRT (AA) - Memur-Sen Siirt İl Başkanı Murat Şeker, Diyarbakır 'da iki trafik polisine yönelik silahlı saldırıyı kınadı.

Şeker, Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde iki trafik polisine yönelik silahlı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, insan hayatına kastedilmesinin kabul edilemeyeceğini belirtti.

Her geçen gün yeni acı haberler aldıklarını ifade eden Şeker, "Birkaç gün önce Suruç'taki acı olay için de açıklama yapmıştık ama gün geçmiyor ki yeni acılar peyda olmasın. DAEŞ'vari örgütlerin yaptığı terör vahşet eylemleri bahane edilerek bölgenin tamamı üzerinde bir tahakküm oluşturmaya çalışan emperyalist güçlerin bizi birbirimize kırdırmasına gerek kalmadı. Çünkü bu görevi onlar adına bizler yapmaya başladık. Herkes bir diğerinin gözünde potansiyel suçlu ve elbette ki bu nedenle ölümü hakkediyor denilerek ölmeler ve öldürmeler mubah olarak görülüyor" dedi.

Bölgede son zamanlarda acı olaylar yaşandığını dile getiren Şeker, Türkiye 'nin her geçen gün büyüdüğünü ve birilerinin bundan rahatsızlık duyarak Türkiye'yi bir yerlere çekmek istediğine dikkati çekti.

Ceylanpınar'da iki polisin şehit edildiğine ve dün de Diyarbakır'da trafik polislerine yönelik silahlı saldırı gerçekleştirildiğine değinen Şeker şunları kaydetti:

"Barıştan söz edenlerin barışa en çok sahip çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Bölgede bir korku paranoyası oluşturmaya çalışan güçler farklı görüşlere hoşgörü ile yaklaşmamakta ya bizdensin yada değilsin diyerek kendi çizdikleri halkların kardeşliği çizgisinden çok uzakta bir görüntü sergilemektedirler. Kendi görüşleri dışındakilere her türlü cefayı eziyeti ve zulmü reva görenler bir zamanların mazlumları olması çok acı bir durum olarak göze çarpıyor. Bölgemizde yeşeren barış filizi daha büyümesine fırsat verilmeden kurutulmak istenmektedir. 90'lı yıllardaki faili meçhullerin yaşandığı dönemlere dönmek İstemiyoruz."

Ceylanpınar ve Diyarbakır'daki saldırılarda şehit olan polislere rahmet dileyen Şeker, DAEŞ'in vahşetine karşı oldukları gibi PKK 'nın saldırılarına da karşı olduklarını sözlerine ekledi.