Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
- Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Edip Alan, Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

SİİR (AA) - Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürü  Edip Alan, Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Alan, mesajında, içinde yaşanılan çevrenin mevcut olan tüm değerleri ile birlikte sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmesi için korunması gereken önemli bir değer olduğunu belirtti.

Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabaların gayesinin, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarının sağlanması olduğunu ifade eden Alan, mesajında şunları kaydetti:

"Unutulmamalıdır ki, çevreye verilen zarar aslında insanlığa verilen zarardır. Bu nedenle çevreye verilen önem insan varlığına verilen önemle eşdeğerdir. Çevre sorunlarının aşılmasında devlete olduğu kadar, bireylere de önemli sorumluluklar düşmektedir. Etkilerini her gün yakından gözlemlediğimiz çevre sorunlarına herkesin ilgi göstermesi ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi insanlık ve vatandaşlık görevidir. Daha temiz, elimizdekinin kıymetini bilen, onu geliştirebilen ve toplumsal farkındalık yaratılabilen bir çevre günü geçirmek ve bu günün anlamını tüm hayatımızda yaşayabilmek, sürdürülebilir kalkınmanın çevre bilinci ile uygulandığı daha güçlü, daha sağlıklı yarınlar temennisi ile tüm insanlığın Dünya Çevre Gününü kutlar temiz ve sağlıklı bir dünya dilerim."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  çevre

  ,

  Yaşam