Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
- Siirt Sanat, Kültür, Çevre ve Turizm Dernekleri Başkanı Hüseyin Gül, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevrenin bırakılması herkesin görevi olduğunu bildirdi.

SİİRT (AA) - Siirt  Sanat , Kültür , Çevre ve Turizm Dernekleri Başkanı Hüseyin Gül, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevrenin bırakılması herkesin görevi olduğunu bildirdi.

Gül, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, dünya genelinde her geçen gün çevre sorunlarının hızla arttığını ve bunun insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ettiğini söyledi.

Gelecek nesillere sağlıklı bir çevrenin bırakılması için herkesin çevreyi koruması gerektiğini ifade eden Gül, şunları kaydetti:

"İnsanların yaşamlarını iyi bir düzeyde sürdürebilmeleri için gereksinim duydukları doğal kaynakları yenilenebilir biçimde, gelecek kuşakları da düşünerek kullanmaları oldukça önemlidir. Çünkü canlıların sağlıklı bir yaşamın sürdürmesi ancak sağlıklı bir çevreyle mümkündür. Bir ilişkiler sistemi olan çevrenin bozulması ve çevre sorunlarının ortaya çıkması, genellikle insan kaynaklı etkenlerin doğal dengeleri bozmasıyla ilişkilidir. İnsanın çevresiyle oluşturduğu doğal dengeyi meydana getiren zincirin halkalarında meydana gelen kopmalar, zincirin tümünü etkileyip, bu dengenin bozulmasına sebep olmakta ve çevre sorunlarını oluşturmaktadır."

Dünya Çevre Günü'nü kutlayan Gül, herkesin daha sağlıklı bir çevrede yaşam sürmesi temennisinde bulundu.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  sanat

  ,

  çevre

  ,

  Turizm

  ,

  Yaşam

  ,

  kültür