Dünya Emzirme Haftası

Dünya Emzirme Haftası
Dünya Emzirme Haftası
- Siirt Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır Özdemir, bebeklerin alması gereken en temiz besinin anne sütü olduğunu bildirdi.

SİİRT (AA) - Siirt Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır Özdemir, bebeklerin alması gereken en temiz besinin anne sütü olduğunu bildirdi.

Özdemir,  Dünya Emzirme Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlıklı gelecekler için sağlıklı beslenmenin olması gerektiği ilkesi ile hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü 'nün (WHO) bebeklerin ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmesini sağlıklı yaşam için vazgeçilmez seçenek olarak önerdiğini ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

"İnsanlığın yaşam serüvenine ilk adımlarını emekleyerek attığı bebeklik döneminde en az anne sevgisi kadar kıymetli bir şey varsa o da annenin ruhunu içine katarak bebeğine sunduğu sütüdür. Emzirme, bebeklerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en uygun beslenme yöntemidir. Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak geleceğimize sağlıklı bireyler bırakmak için anne sütüne anne sevgisi kadar kıymet veriyor ve her bebeğin bu mükemmel ikramdan nasibini almasını diliyoruz."

Özdemir, vatandaşların bebekler için anne sütüyle ilgili her türlü bilgi için kendilerine başvurmalarını beklediklerini kaydetti.