Dünya Sağlık Haftası

Dünya Sağlık Haftası
Dünya Sağlık Haftası
SİİRT (AA) - Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, sağlıklı bir toplumun temelini sağlıklı bireylerin oluşturduğunu bildirdi.Eviz, Dünya Sağlık...

SİİRT (AA) - Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, sağlıklı bir toplumun temelini sağlıklı bireylerin oluşturduğunu bildirdi.

Eviz, Dünya  Sağlık Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlıklı bir toplumun oluşmasında koruyucu sağlık önlemlerinin büyük önem taşıdığını belirtti.

Sağlığın ihmal edilemeyen bir konu olduğunu belirten Eviz, sağlık çalışanlarının, halkın bedensel, ruhsal ve sosyal sağlığının korunması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan emek sunduğunu kaydetti.

Halkın sağlık bilincinin geliştirilmesi için herkese görevler düştüğünü ifade eden Eviz, şöyle dedi:

"Bu bilincin geliştirilmesi mücadelesinde medyanın ve sivil toplum kuruluşlarının da daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerekmektedir. Son yıllarda artan şiddet olayları, sağlık çalışanlarının haklarını gözardı eden yaklaşımlar, sağlık kurumlarında hizmet üretim sürecini ciddi şekilde etkilemektedir. Halkımız ile sağlık çalışanlarının aynı amaçla buluştuğu sağlık kurumlarının, bu amaç doğrultusunda hizmet üretebilmesi için, sağduyu ve empati kültürünün geliştirilmesine ihtiyaç bulunmaktadır. Dünya Sağlık Haftası'nın halka ve sağlık çalışanlarına hayırlar getirmesini temenni ediyorum."